Stránky pro oběti znásilnění, jejich příbuzné a známé


                                                                         Motto: 11. přikázání - "Nebudu nečinně přihlížet."

Magda, 40 let, znásilněna ve 39 letech (vloženo 04/2015)

Půl roku jsem spala dvě hodiny denně, začala jsem kouřit, a nějakou dobu jsem sama doma denně večer vypila litr vína. A pořád jsem se v „tom“ vrtala, přestože celou dobu, musím říct, jsem procházela nějakou vnitřní mobilizací a katarzí, hodnoty mi to posunulo úplně jinam, nasadila jsem si laťku hned na počátku výš než předtím, začala jsem dělat nový sport, běhat půlmaraton, učit se nový jazyk a teď se chystám na promoci, vyměnila jsem šatník, vzhled, našla jsem skvělého partnera, který to všechno ví. Vlastně jsem se celou dobu snažila, abych to nějak obrátila ve svůj prospěch, když už se mi něco takového stalo.
Tímto chci dát podporu a naději všem ženám, které nejsou tak "tvrdé" jako já a bojí se, že oznámit znásilnění nemá smysl. Má! Předloni jsem šla opilá ze silvestrovského večírku, sto metrů od mého domu na mě čekal v křoví neznámý člověk, který mě znal jménem, měl kapuci přes obličej, povalil mě na zem, začal mě škrtit a dusit a znásilnil mě. Nebránila jsem se, nechtěla jsem se nechat zabít. Pět minut. Pár modřin, čehož pak využila obhajoba, že se mi vlastně nic nestalo. Tak jak jsem byla, jsem okamžitě jela na policii, přestože jsem byla v podnapilém stavu. Následovalo vyšetření v nemocnici a výslech. A čekání. Policie byla mimořádně schopná a už druhý den obvinila pachatele, všechny důkazy byly jasné. Ten začal tvrdit, že styk byl dobrovolný, a že již v minulosti mezi námi došlo k pohlavnímu styku. Byl o šestnáct let mladší než já, nezaměstnaný, feťácká komunita. Vyšetřován na svobodě.
Hned druhý den jsem se probudila s myšlenkou, že se nesmím nechat celou věcí zlomit a musím se soustředit jen na podstatné věci v mém životě: dcera, práce, sport, VŠ. "Nechat" se znásilnit na malém městě, jako emancipovaná úspěšná podnikatelka, svobodná matka, dobře vypadající, studující ve čtyřiceti náročnou VŠ, extrémní sportovkyně a cestovatelka?!! „Výživné“ pokřikování na ulici, že jsem "kurva", šikana dcery ve škole. Dceru jsem musela z bezpečnostních důvodů přestěhovat. Najednou se vyselektovali skuteční přátelé. Můj přítel beze slova zmizel a obhájce měl najednou k dispozici mnoho svědků z mých bývalých přátel, aby dosvědčili, že jsem vlastně promiskuitní alkoholička a nymfomanka k tomu. Neustálé "vrtání se" v mém soukromí, obhajoba nechala vyslýchat mého přítele z doby před dvanácti lety!
První soud byl nejhorší zážitek mého života. Soudkyně i přísedící byli spříznění s obhajobou (a později odvoláni pro podjatost) a soud byl veden tak, že se soustředil hlavně na můj pohlavní život, praktiky, místa pohlavního styku, hlučnost, vlhkost pochvy, věk partnerů, proč nejsem vdaná... Bohužel tomu všemu v soudní síni byla přítomna moje matka, kterou jsem si vzala jako podporu, které jsem to řekla až den předem, po půl roce. Předtím jsem celou dobu doma tvrdila, že se jedná o přepadení, styděla jsem se. Po několika měsících tahanic u Krajského soudu dostala celou věc nová soudkyně, absolvovala jsem několikadenní psychiatrický posudek, jen k mému prospěchu, nutno říct.
Po patnácti měsících, na den přesně, jsem se dočkala konečného rozsudku po odvolacím řízení, potvrzeno 2,5 roku s 3-letou podmínkou, protože pachatel byl do té doby netrestán a 150 000 Kč odškodné za zničené věci, projetý benzín atd... Byl mi přidělen skvělý právník, střelec, který se nebál využít novely občanského zákoníku k 1. 1. 2014. Původně požadoval odškodné 300 000 Kč jako nemajetkovou újmu. Doporučuji schraňovat všechny účtenky týkající se pak majetkové újmy, jinak to soud neuzná, je to hrozné myslet na to, po tom, ale je to tak: Postinor, antibiotika, zničené oblečení, jízdenky nebo účty za benzín, parkovací lístky, telefony... A také kontaktovat okamžitě Bílý kruh bezpečí, uvědomte si, že pachatel po zatčení dostává advokáta "ex ofo" a oběť nemá nikoho, třeba několik měsíců, podle doby vyšetřování a vůbec neví, na co má nárok! Navíc BKB Vám přidělí vyškoleného psychologa bezplatně na deset sezení. Je lépe svěřit se odborníkovi. Kamarádce všechno neřekneme.
Půl roku jsem spala dvě hodiny denně, začala jsem kouřit, a nějakou dobu jsem sama doma denně večer vypila litr vína. A pořád jsem se v „tom“ vrtala, přestože celou dobu, musím říct, jsem procházela nějakou vnitřní mobilizací a katarzí, hodnoty mi to posunulo úplně jinam, nasadila jsem si laťku hned na počátku výš než předtím, začala jsem dělat nový sport (závodně zimní plavání), běhat půlmaraton, učit se nový jazyk a teď se chystám na promoci, vyměnila jsem šatník, vzhled, našla jsem skvělého partnera, který to všechno ví. Vlastně jsem se celou dobu snažila, abych to nějak obrátila ve svůj prospěch, když už se mi něco takového stalo. Jsem úplně někde jinde než předtím a přeju všem Vám, kterých se to týká, hodně vůle, nesmí Vás to zlikvidovat.

Záštita


Hlavní sponzor


Odborný poradce
MUDr. Petr Mílek
psychiatr FN Hradec Králové