Stránky pro oběti znásilnění, jejich příbuzné a známé


                                                                         Motto: 11. přikázání - "Nebudu nečinně přihlížet."

Bratr

Gábinu znám tak dlouho, že už má člověk automaticky pocit, že není nic, co by ho překvapilo a s čím by nepočítal dopředu. Její úplně obyčejný život s touhou po poznání, uznání a naplnění každého dne plynul léta téměř postejně a stabilně. Společnosti rostl spolehlivý, rovný, nikterak nevybočující člověk z obecného standardu. Jiným slovem fajn holka od které nečekáte křivé slovo, natož podraz, chytrá až by spousta lidí zrudla k nepoznání v rozhovoru s ní, legrace fůra, život na pohodu a povinnosti s přehledem. Nastěhovala se do vlastního, opřená pevně sama o sebe a bez fňukání a protestů ukrajovala každodenní chlebíček zaměstnaného člověka. 
Toto období jsme se moc nestýkali a tak setkání s několika měsíčním odstupem bylo právě to, které mě šokovalo jako málokteré v mém životě. Přede mnou byla průhledná holka bez výrazu a nedokázal jsem ani po chvíli určit jestli stojí před mnou, nebo na míli daleko. S hodnocením vzhledu z pozice muže jsem se neobtěžoval, protože ze šmrncovní, vysoké a usměvavé holky v pěkném ohozu, jak jsem ji znal, přede mnou najednou stálo NIC. Posléze jsem se dozvěděl, jak někdo zničil člověka a jakým způsobem se to dělá. Znásilněná bezmozkem a uzavřená do ulity, kdy mohla věřit jen tomu, že nic hroznějšího v životě už není. Následovalo procitnutí a šílená odvaha si nechat odborně pomoci a říct někomu, jak je ten život taky odporný. 
Obdivuji její kroky a dneska vím, že je na cestě zpět mezi pěkné dny, na které se člověk těší a mám neskutečnou radost, že vše zvládá ke své spokojenosti. Do hlavy druhého člověk nevidí, ale doufám, že jednou bude mít tohle období v mlze a před sebou prima život.

Záštita


Hlavní sponzor


Odborný poradce
MUDr. Petr Mílek
psychiatr FN Hradec Králové